Zlatni glas Zlatne doline 8. svibnja 2015. god.

40 festival 17 20140519 1001341690Organizacijski odbor Festivala tamburaških pjesama „Zlatni glas Zlatne doline" donio je odluku o datumu održavanja ovogodišnjeg 41. festivala. Festival će se održati u petak 8. svibnja 2015. god. što je dogovoreno s

udrugama i mjesnim Dobrovoljnim vatrogasnim društvom koje je nositelj korištenja dvorane Vatrogasnog doma. Inače krajem prošle godine raspisan je natječaj za nove festivalske pjesme koje se trebaju slati studijski snimljene do 15. ožujka na adresu: Udruga za glazbu i pisanu riječ „Pan press", Vučjak 9, Požega. Naime, ta udruga je nositelj festivalskog programa. Predviđeno je da na festivalu bude po prvi puta predstavljeno dvadesetak novih tamburaških pjesama u izvođenje glazbenih sastava i solista s područja kontinentalne Hrvatske, a sve će prije ovogodišnjeg festivala, dakle do 8. svibnja biti objavljene na festivalskom albumu. Podsjetimo, festival „Zlatni glas Zlatne doline" unazad pet godine donosi nove skladbe pisane za tu priredbu izdane na albumu  tako da ih je do sada objavljeno više od stotinu, a one se često mogu čuti u programima naših radijskih i televizijskih stanica.
I ove godine organizatori nastoje medijski izdignuti festival pa se uz dosadašnje medijski pokrovitelje dogovara tješnja suradnja sa Radio Osijekom i još nekim medijima