Festival znanosti

fes znanostiVeć trinaestu godinu za redom organizira se Festival znanosti. Ove godine po drugi put u našoj županiji. Cilj ove manifestacije je popularizirati znanost u širim krugovima društva. Vrijeme trajanja je od 20. do 25. travnja. Ovogodišnja tema je „Sunce“. Radionice i predavanja u Kaptolu će se održavati u

spomenutom terminu u zgradi Općine Kaptol i Osnovnoj Školi Vilima Korajca. Cjelokupan program sadržaja po mjestima možete pregledati klikom na link (pdfsadržaj Festivala znanosti 2015.). Dio programa održat će se i u Kaptolu i to:
22.04.2015. (srijeda) – 10:00-12:00 – Osnova škola – tema: Nedostižno sunce, voditeljica Sanja Mišić
22.04.2015. (srijeda) – 18:00 -19:00 – Općina Kaptol – tema: Vatra i vatrogasci
23.04.2015. (četvrtak) – 18:00 – 19:00 – Općina Kaptol – tema: Vinogradi i sunce, voditelj Josip Mesić
26.04.2015. (nedjelja) – 9:00 – 14:00 – Općina Kaptol (Papuk) – Izlet na Papuk uz radionicu: Orijentacija prema suncu, voditelj Drago Štokić

GLAVNI POKROVITELJI: Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta RH | Predsjednik Republike Hrvatske
POKROVITELJI: Grad Mali Lošinj | Grad Pula | Grad Rab | Grad Rijeka | Grad Split | Grad Trilj | Grad Zadar | Istarska županija | Primorsko-goranska županija | Splitsko-dalmatinska županija | Zajednica tehničke kulture Primorsko-goranske županije | Gradska knjižnica i čitaonica Ogulin 
FESTIVAL POMOGLI: Aeroklub Sinj | Aeroklub Split | Caffe bar Jazzbina | Ericsson Nikola Tesla d.d. | FESB – Split | Fotoklub Split | Galerija umjetnina | Genos d.o.o. za vještačenje i analizu | III. gimnazija Split | Grad Dubrovnik | Grad Pag | Grad Rab | Grad Rijeka | Grad Zadar | Grad Zagreb | Gradski ured za obrazovanje | kulturu i šport | Gradska knjižnica “Marka Marulića” | Split | Hotel Apoksiomen | Hotel Lav | Konzervatorski zavod | Kazalište lutaka | Split | kulturaplus. com | Luxor | Opel PSC | OŠ Maria Maria Martinolića | Mali Lošinj | OŠ Spinut | Split | Pastoralni centar sv. Leopolda Mandića | Artatore | Pomorski muzej | Split | Primorsko-goranska županija | Promarine | Psihijatrijska bolnica Rab | Pučko otvoreno učilište Split | Radioklub Marjan | Rektorat crkve sv. Nikole | Mali Lošinj | Škola likovnih umjetnosti | Split | Pjevački zbor Lege artis Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu | Turistička zajednica grada Pule | ULUPUH Dioklecijanovi podrumi | Umjetnička organizacija Malo splitsko kazalište | Upravni odjel za društvene djelatnosti Grada Pule | Upravni odjel za obrazovanje | sport i tehničku kulturu Istarske županije | Vrelo d.o.o. | Rab | Zagrebačka banka | Zajednica tehničke kulture Istarske županije | Županijski savjet mladih | Požeško -slavonska županija | Grad Požega | Grad Pleternica | Grad Pakrac | Grad Kutjevo | Općina Brestovac | Općina Čaglin | Općina Jakšić | Općina Kaptol | Općina Velika